Meniny má Ján
Slovensky - English
O nás O projekte Činnosť centra DoktorandiSemináre Fórum Nástenka Kontakt

Seminár 1 Seminár 2 Seminár 3 Seminár 4 Seminár 5
Seminár 5
Dňa 25.09.2007 sa v zasadacej miestnosti KRR (6.posch., pavilón E) mali uskutočniť v rámci piateho seminára nasledujúce prednášky:
Možnosti doktorandov v oblasti vysokoškolskej vedy a techniky (Mgr. Ján Jankela, CSc., Ministerstvo školstva SR), Štipendiá a granty SAIA pre doktorandov (Mgr. Eva Trabalíková, SAIA) a doktorandky Ing. Michaela Bátorová a Ing. Barbora Milotová si mali pripraviť krátke rozprávanie o ich skúsenostiach zo študijných pobytov v zahraničí absolvovaných počas ich študia na vysokej škole. Žiaľ, Mgr. Trabalíková svoju prednášku zo zdravotných dôvodov v deň konania sa seminára odvolala, takže za ňu intenzívne hľadáme náhradu. Mgr. Jankela podal vyčerpávajúcu a zaujímavú informáciu o možnostiach uplatnenia sa doktorandov v oblasti vysokoškolskej vedy a techniky, vrátane celkového prehľadu pôsobnosti Odboru vedy a techniky MŠ SR v Bratislave. Po jeho prezentácii sa s nami o svoje zážitky, skúsenosti a dojmy v pútavom rozprávaní podelila Michela, ktorá bola niekoľkokrát na študijnom pobyte vo Fínsku. Barbora porozpráva o svojich skúsenostiach zo študijného pobytu v zahraničí v náhradnom termíne spolu so seminárom zo SAIA.


Vo štvrtok 17.10.2007 prebehla druhá prednáška k semináru, ktorá bola zameraná na možnosti zahraničných pobytov pre doktorandov. Tieto možnosti nám prišli predstaviť Marcela Grošeková a Mgr. Kristína Sallerová zo SAIA. Po predstavení možností a grantov sa rozbehla diskusia a na záver Ing. Barbora Milotová hovorila o svojich zážitkoch z pobytu v Plymouth, Anglicko.
Fotogaléria semináru
Na stiahnutie :
[Batorova.zip - 3 MB] [Jankela.zip - 36 KB] [Akcia Nitra.zip - 36 KB]

[Zivot v Plymouth.zip - 2,51 MB] [Nitra.zip - 1,51 MB] [NSP.zip - 192 KB]
Novinky
7.2.2008
Doplnené materiály na stiahnutie k semináru 4
18.12.2007
Pridané: Semninár 4 - materiály na stiahnutie
TOPlist
CENDO - Centrum Doktorandov 2007